Lista magii oraz żywiołów

Walka żywiołów

 • 🔥 Magia Ognia:

  Myślę, że wiele nie muszę tłumaczyć. Żywioł głównie składający się z zaklęć ofensywnych. Użytkownicy ognia są dość powszechni, jeden z podstawowych rodzajów magii. Bardzo ciekawy w połączeniu z ziemią czy też powietrzem.

 • 💧 Magia Wody:

  Tak jak wyżej nie będę się za dużo rozpisywał. Woda łączy w sobie zarówno defensywę jak i ofensywę będąc idealnym żywiołem dla mniej uzdolnionych bojowo czarodziei ale chcących wykazać się na polu bitwy.

 • ⛅ Magia Powietrza:

  Nieco trudniejszy w 'obsłudze' rodzaj magii. Opiera się szczególnie na zdolnościach defensywnych i regenerujących. Posiada w zanadrzu także parę zaklęć ofensywnych jednak magowie powietrza głównie zajmują miejsce na tyłach armii jako medycy.

 • 🌋 Magia Ziemi:

  Jeden z najbardziej uniwersalnych żywiołów. Pozwala zarówno na zaklęcia defensywne, ofensywne jak i takie przydające się w życiu codziennym. Magowie ziemi głównie wykorzystywani są do budowy umocnień, fortyfikacji jak i zabezpieczają oddziały medyczne podczas walk w terenie.

 • 🌳 Magia Natury:

  Kolejny uniwersalny żywioł. Wykorzystuje głównie zaklęcia defensywne i regeneracyjne. Bardzo mały wachlarz umiejętności ofensywnych. Często przydaje się w życiu codziennym. Magowie tego żywiołu, potocznie zwani druidami są najstarszymi przedstawicielami czarodziejów. W czasie bitwy przeważnie pomagają w leczeniu rannych. Najpotężniejsi czy utalentowani druidzi są w stanie wykorzystywać również pokaźny zasób zdolności ofensywnych, przywołań i unikalnych dla tego żywiołu przemian. Najpopularniejsza jest przemiana w jelenia czy też niedźwiedzia.

 • ⚡ Magia Błyskawic:

  Żywioł czysto ofensywny. Posiada niezwykle szeroki wachlarz zaklęć obszarowych jak i o działaniu stożkowym czy też na pojedynczym celu. Spotykani sporadycznie ze względu na swój odmieńczy, lekko szalony charakter.

 • ❄ Magia Mrozu:

  Magowie tego rodzaju są uzdolnieni w wielu dziedzinach. Jeden z bardziej uniwersalnych żywiołów. Dysponują wieloma umiejętnościami defensywnymi jak i ofensywnymi. Ich umiejętności bazują głównie na tworzeniu wielkich przedmiotów, broni, fortyfikacji z lodu. Dysponują również paroma umiejętnościami regeneracyjnymi - leczenie zimnem. Również rzadko spotykani.

 • 🐺 Magia Przywołań:

  Magia używana głównie przez tych którzy wolą zostawić walkę sługusom. Jest ogromnym minusem jest mała siła osobista maga.

 • 🗻 Magia Piasku:

  Nie ma co się dużo rozpisywać, odnoga magi ziemi. Dość dobrze łączy ofensywę i defensywę.

 • 🔄 Magia Podmiany:

  Szybka podmiana ekwipunku na inny. Umożliwia szybkie dostosowanie się do warunków pola walki. Wymaga jednak uprzedniego zdobycia ekwipunku.

 • ✨ Magia umysłu:

  Obejmuje wszelakie iluzje, telekinezy, czytanie myśli, wróżenie etc.

 • 🌲 Drewniany twór:

  Kontroluje i wytwarzanie różnych typów drewna. Stosowana często przez pustelników. Zapewnia średnią siłę ataku, ale pozwala tworzyć co dusza zapragnie. Jednostki posługujące się tym żywiołem wykorzystywane są głównie do budowania fortyfikacji i umocnień.

 • 💀 Czarna Magia:

  Termin obejmujący sztuki zakazane, od nekromancji po demonologie. Dość niebezpieczna i trudna do opanowania dziedzina. Niezbyt powszechna, głównie przez jej nieetyczność. Z tego też tytułu bardzo mało informacji o niej.

 • 💮 Biała Magia:

  Zwana też magią światła. Ulubiona dziedzina kapłanów i wszelakiej maści szlachetnych paladynów. Do tego typu magi zaliczają się też różnej maści egzorcyzmy czy zaklęcia leczące. Mimo to nie jest pozbawiona mocy ofensywnej.